poniedziałek, 4 listopada 2019

PCS 250/9A - nowy transformator do cięcia styropianu


Cięcie styropianu podczas ocieplania budynków jest nieodzownym elementem tych prac. Niezwykle istotną sprawą jest aby docinane płyty dolegały precyzyjnie jedna do drugiej. Cięcie mechaniczne np. piłą czy nożem powoduje wykruszanie się dużej ilości kuleczek styropianu przez co rzaz jest bardzo postrzępiony. Przygotowane w ten sposób płyty po przyklejeniu na ocieplaną ścianę wymagają dodatkowego uszczelniania pianą poliuretanową aplikowaną z pistoletu co wydłuża czas montażu i podnosi koszty.
Dodatkowym negatywnym aspektem tej techniki jest powstawanie bardzo dużej ilości okruchów styropianu (kuleczek), które zaśmiecają plac budowy i ze względu na swoją znikoma wagę roznoszone są z wiatrem po okolicznych posesjach co zazwyczaj spotyka się z nieprzyjemnymi acz uzasadnionymi reakcjami sąsiadów.

Aby uniknąć tego typu niedogodności można zastosować inną technikę cięcia styropianu: CIĘCIE GORĄCYM DRUTEM OPOROWYM.

Jest wiele technik takiego ciecia – począwszy na prostej ramce drewnianej z napiętym odcinkiem drutu oporowego, aż do bardzo zaawansowanych maszyn tnących we wszystkich płaszczyznach wraz z łukami i skosami. 

Większość tych rozwiązań zasilanych jest z transformatorów o mocy 100-250W i napięciu wyjściowym około 24V. Jednak mało kiedy otrzymujemy możliwość regulacji temperatury drutu tnącego. Konieczność takiej regulacji wynika z dużej różnicy temperatur podczas prowadzonych prac – Poczynając od 2-3 stopni w marcu czy październiku aż po okolice 40 stopni w lipcu czy sierpniu. Dochodzi do tego jeszcze chłodzący czynnik wiatru. Zbyt chłodny drut powoduje spowolnienie cięcia i sklejanie się przecinanych elementów. Z drugiej strony zbyt wysoka temperatura drutu tnącego powoduje topienie się styropianu i utratę precyzji docinanych elementów oraz utratę zaplanowanych wymiarów.

Oferowane przez BREVE rozwiązanie czyli: transformator do cięcia styropianu PCS 250/9A zaprojektowany jest w ten sposób aby zapewnić użytkownikowi możliwość regulowania temperatury drutu tnącego zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo. Szeroki zakres regulacji od 20V do 28V pozwala na wyeliminowanie negatywnego wpływu zmian temperatury otoczenia na roboczą temperaturę drutu  tnącego. Regulacja realizowana jest za pomocą 5-cio pozycyjnego przełącznika o skoku 2V.

Cechy:
 • Zasilanie drutu tnącego napięciem bezpiecznym dla użytkownika.
 • Zapewniona separacja od napięcia sieciowego 230V.
 • Możliwość wygodnej i precyzyjnej regulacji temperatury drutu tnącego.
 • Zabezpieczenie transformatora przed uszkodzeniem w wyniku zwarcia lub przeciążenia.
 • Wygodny w obsłudze bezpiecznik automatyczny.
 • Brak konieczności wymiany przepalonych wkładek bezpiecznikowych na nowe
 • Ergonomiczna zwarta konstrukcja.
 • Wygodny i wytrzymały uchwyt do przenoszenia.
 • Wytrzymały profesjonalny przewód zasilający.
 • Wysoki stopień ochrony (IP44) zapewniający bryzgoszczelność transformatora.
 • Sygnalizacja zasilania drutu tnącego podświetlanym wyłącznikiem.
 • Wygodne gniazdo pozwalające na szybkie podłączanie drutu tnącego.
 • Wtyczka załączona do zestawu.

Specyfikacja techniczna:
Napięcie zasilające: 230V
Napięcie wyjściowe regulowane: 20V – 22V – 24V – 26V – 28V
Częstotliwość: 50 Hz
Moc: 250W - max 9A

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz